RADY A NÁPADY

Pri výbere plastového okna treba zvážiť niekoľko faktorov. Popri viditeľných znakoch treba preskúmať aj také vlastnosti profilového systému, ktoré sú neviditeľné, ale z hľadiska dlhodobej funkčnosti veľmi dôležité. O aké faktory sa jedná?

 

Čo vyjadruje jednotka W/m2K?

W/m2K je jednotkou súčiniteľa prestupu tepla "U", ktorý vyjadruje, koľko wattov tepla prejde konštrukciou o ploche 1 m2 pri rozdiele teplôt 1 kelvin. Čím nižšia je hodnota U, tým lepším izolantom je materiál.

 

Čomu slúžia vzduchové komory v plastovom okne?

Vzduchové komory v ráme plastového okna majú zamedziť úniku tepla cez rám. Dôležitý je počet komôr, ich tvar, usporiadanie v profile.  Dnešným štandartom sú 5 komorové profily so stavebnou hĺbkou 70 mm. Väčší počet komôr vylepšuje aj statické a zvukoizolačné vlastnosti okien, preto v našej ponuke už nájdete 6 komorové okná s hĺ. zabudovania až 90 mm.

 

Prečo je dôležitá stavebná hĺbka?

Počet komôr v konštrukcii zlepšuje tepelnoizolačné a zvukoizolačné vlastnosti okna, ale treba dbať aj na to, aby boli vzájomne v súlade so stavebnou hĺbkou, a hrúbkou steny plášťa profilu. Dôležité je, aby aj vnútorné steny medzi komorami boli dostatočne pevné. Na základe týchto vlastností majú profilové systémy priradené značenie kvality, a to písmenami: A, B alebo C. (A najlepšie hodnotenie, C znamená najhoršie). Naše okná  z profilov VEKA majú jednoznačne hodnotenie triedy "A".

 

Aké sú profily triedy "A"?

Plastový profil triedy "A" má definovanú hrúbku vonkajšej steny plastového rámu min.3 mm, profil triedy "B" má hrúbku steny 2,5 mm a profil triedy "C" má hrúbku 2,3 mm. Naše okná slovfenstherm vyrobené z profilov VEKA ( od svetového výrobcu VEKA AG Nemecko) sú triedy "A".

Vlastnosti profilu triedy "A":

obsahuje o 10% viac materiálu pre lepší výkon

o 20% vyššia odolnosť proti prasknutiu a pevnosť v rohoch oproti triedy "B"

o 12% nižší priehyb a krútenie než u triedy "B".

Rada pre Vás: na výbere profilu sa neoplatí šetriť.

 

Aké sú parametre izolačného dvojskla?

 

Štandartné izolačné dvojsklo je vytvorené z dvoch sklených tabúl hr.4mm. Ich vzájomnú vzdialenosť stanovuje dutý dištančný rámik, ktorý je vyplnený vysušujúcim prostriedkom. Jedna tabuľa je vyrobená so špeciálnou nízkoemisnou vrstvou ušľahtilých kovov na povrchu. Táto vrstva znižuje vyžarovanie tepla asi dvadsaťnásobne oproti obyčajnej tabuli. Priestor medzi sklami je vyplnený vzácnym plynom argón a hermeticky uzatvorený. Sklá s dištančným rámikom sú spojené po obvode trvale plastickým tmelom. 

Skladba dvojskla: štandartné izolačné dvojsklo sa skladá zo skla typu float hr.4mm, dištančného rámika 16mm (štandartne hliníkový) a zo skla Low-e (sklo potiahnuté neviditeľnou nízkoemisnou vrstvou) o hr.4mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom Argón.

Koeficient prestupu tepla tejto konštrukcie je U=1,0W/m2K.

 

Kontakt

WINTHERM s.r.o. M.R.Štefánika 15/B
94001 Nové Zámky
IČO: 45 300 411

Mobil: 0908793406
wintherm@centrum.sk