TIENIDLÁ NÁM POMÓŽU

01.08.2013 00:00

Každé leto pociťujeme vplyv globálneho otepľovania. Sme nútení čím ďalej, tým viac sa chrániť proti horúčave. Zabezpečenie klimatických zariadení a ich prevádzka je pomerne finančne náročné riešenie. Zníženie teploty vzduchu o 1°C v lete si vyžaduje spotrebovať trikrát viac energie ako zvýšenie teploty o 1°C vo vykurovacom období. A popri tom vznikajú ďalšie náklady na údržbu klímy. Prastarým trikom je nočné vetranie, kedy sa steny o pár stupňov ochladia. Keď vylúčime priame slnečné žiarenie do bytu stiahnutými roletami či žalúziami, tým vieme veľa ušetriť. Na to, ako pociťujeme teplo v miestnosti, približne 60%-ami vplýva povrchová teplota stien a predmetov, kým teplota vzduchu ovplyvňuje naše pohodlie 40%-ami. 

Dnes veľmi obľúbenou, finančne nenáročnou tieniacou technikou sú interiérové žalúzie horizontálne a vertikálne, kde je možné využiť širokú škálu farebných variácií. Ich nevýhodou je, že keď chceme vetrať intenzívne otvorenými oknami, slnko nám bude svietiť do miestnosti. Výhodou je , že lamely vieme nastaviť podľa potreby, slnečné žiarenie vieme vylúčiť, pričom denné osvetlenie je zabezpečené.

Väčší efekt vieme dosiahnuť namontovaním vonkajších hliníkových roliet s hliníkovými lamelami, v ktorých je PU izolácia. Tieto rolety sú pred oknom, vďaka čomu sklené tabule v najväčších horúčavách nebudú slnkom ožarované. Naopak vo vykurovacom období, keď solárna energia zahreje sklá, vtedy môžeme znížiť náklady na vykurovanie. V lete tienia, v zime tepelne izolujú. Hliníkové rolety majú kvalitné spracovanie, špičkový design (výber zo širokej škály imitácií dreva a farieb), pričom zvyšujú pocit bezpečia a súkromia.

Predokenné rolety s viditeľným boxom sú vhodné pri výmene okien, rekonštrukciách domov.

Pri novostavbách je potrebné uvažovať o roletách už v štádiu projektovania, lebo naozaj elegantným riešením sú rolety s boxom pre zaomietanie. Boxy sú opatrené heraklitovou doskou a zabezpečujú dobrú tepelnú izoláciu. Ďalším typom pre novostavby sú nadokenné rolety pod preklad. Pred zabudovaním sa roletový box spojí s rámom okna a ako kompaktný celok sa osadí do otvoru.

 

Tento systém využívame aj pri starších domoch s drevenými nadokennými roletami. Keď sa odstránia staré drevené rolety, vzniknutý priestor sa dá využiť naďalej pre tento účel. Samozrejme, že treba dbať na kvalitu vykonaných prác (izolácia, murárske práce), aby konečný efekt maximálne uspokojil potreby zákazníka

Hliníkové lamely s PU penou popri tepelnej izolácii majú dobrú protihlukovú izoláciu, dlhú životnosť, stálosť a pevnosť. Lamelami š.37mm sa dá preklenúť aj šírka 2500mm.

Je to naozaj dobrá investícia pre úsporu a pohodlie Vašej rodiny.

Kontakt

WINTHERM s.r.o. M.R.Štefánika 15/B
94001 Nové Zámky
IČO: 45 300 411

Mobil: 0908793406
wintherm@centrum.sk